středa 28. prosince 2011

Vzpomínka na letošní A1 contest 2011

A1 contest 2011 je už delší dobu minulostí. Máme už čerstvě zveřejněné předběžné výsledky. Třetí místo v kategorii Single mě velmi potěšilo.

Přestože jsem se soustředil na co nejmenší počet chyb ve spojení, tak jsem měl v Corrected score nižší o 5,4% errors. I když to na celkové pořadí nemělo vliv, chtěl bych příště dosáhnout lepších výsledků. Při podrobnějším rozboru chyb jsem zjistil, že asi třetina chyb byla způsobena chybou na straně protistanice, např. OK2VZK měl v deníku odeslaný RST 59 (samozřejmě spojení bylo CW a dal mi 599), OK2KOE mi odeslal loc JN89SS a v deníku uváděl JN89SU a pod. Takže chyby, za které si můžu sám, byly kolem 3,4%, což už vypadá líp. Nechovám žádnou zlobu vůči stanicím, které chybovaly, jsem i tak rád za spojení, i když se tak úplně nezdařilo jako platné. Takovým přehmatům se neubrání nikdo, včetně mne.


A jak jsem tedy závodil?
Celý ten "cirkus" jsem naložil, vyvezl na kopec, postavil, sestavil, rozchodil, složil, rozložil, rozmontoval, opravoval a zpátky svezl sám. Jenom samotná manipulace s třífázovým zdrojem pro PA GS35b je docela záběr a vyžaduje 2x týdně návštěvu posilovny. 
V pátek večer jsem dorazil na Kočího kopec v loc JN89DO. V sobotu brzy ráno jsem začal se stavěním antény 2x12 el. DK7ZB. Celé pracoviště ve vysílacím vozidle Volkswagen Transporter bylo připraveno asi hodinu před závodem, takže jsem měl chvíli na malý odpočinek a soustředění. Závod se rozjížděl pěkně a spojení přibývaly rychlým tempem. SK7MW jsem musel ke spojení vyzvat na chatu a hned se podařilo. Chat používám nerad, tak ho raději vypínám a říkam si, že spojení dokážu přece navázat i po radiu a nepotřebuji k tomu internet. Kolem 00 00 UTC usínám a probouzí mě v 02 40 z rádia výzva OK2C. Navazuji s nimi svoje 248. QSO a rozjíždím to dál. Po chvilce je tu první problém... PSV antén se rapidně zhoršilo. Ještě pár hodin jedu se špatným PSV a staženým výkonem a hned jak se rozední, tak antény jdou k zemi a závada je hned jasná. Upadl jeden spoj na dipolu. Opraveno a za pár minut je vše zase v pořádku. Stanic je pořád dost, i když se rate snižuje, pořád je co dělat. Například dopoledne PC5M ODX 808 km a později ještě další dva PA. Z našich končin je to do PA přece jenom trošku dál a bývají pro nás vzácné.

Když závod skončil, měl jsem v deníku 369 QSO. Je to zatím můj nejlepší výsledek v Marconi závodě za těch pár let, co se ho zúčastňuji.

Děkuji všem za spojení a těším se na slyšenou v příštím roce.

73! Libor

Žádné komentáře:

Okomentovat